HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu 11 Aralık 2017 günü vermiş olduğu konserle izleyenleri büyüledi.

10:49 . 14 Aralık 2017

İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu 11 Aralık 2017 günü vermiş olduğu konserle izleyenleri büyüledi. Uzun yıllardır aralıksız çalışmalarını sürdüren Şef Sevim Taşçı yönetimindeki koronun vermiş olduğu konsere İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, Genel Sekreter Av. İlke Erol, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Ertem Durlu ile çok sayıda meslektaşımız ve İzmirli sanatsever dinleyici olarak katıldılar.

 

Konser öncesi bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu’nda sadece Türk Halk Müziği değil, sanatın birçok dalında çalışmalarını sürdüren avukatlardan oluşan toplulukların olduğunu ifade ederek “bu çalışmaları sergileyebilmek için aylarca çalışan meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz” dedi. İzmir Barosu olarak sanatla ilgilenen avukatların çalışma yaptıkları alanları yenilediklerini ve gereken imkanları sağladıklarını söyleyen Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu Resim Grubu’nun 10 Kasım’da Selanik Barosu’nda kadın ve çocuk hakları temalı bir sergi açtığını ifade ederek  “meslektaşlarımız yaptıkları çalışmalarla İzmir Barosu’nu artık yurtdışında da temsil ediyor ve baromuzun bakış açısını ortaya koyuyorlar” dedi.

 

İzmir Barosu’nun yaptığı çalışmalarla İzmir duruşunu sergilediğini söyleyen Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, “İzmir’deki bütün sivil toplum örgütleri ile tek tek kucaklaşıyor, ortak çalışmalar yapıyor ve İzmir duruşunu her alanda ortaya koyuyoruz. İzmir Barosu hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, demokrasiyi, basın özgürlüğünü sonuna kadar savunacak, savunmaya devam edecek” dedi.

 

Türkiye’nin neresinde olursa olsun kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusundaki davaları sonuç alıncaya kadar takip ettiklerini ifade eden Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, “yaptığımız çalışmalarla kadın hakları ve çocuk hakları konusunda Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Göreve geldiklerinde  ilk olarak Atatürk ve Cumhuriyet Devrimleri Komisyonu’nu kurduklarını, kısa bir süre sonra da komisyonu bir merkez haline getirdiklerini söyleyen Av. Aydın Özcan, “Atatürk’e hakaret edenlerin yargı önünde hesap vermeleri için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Ülkenin OHAL ve KHK’lerle yönetilmesini kabul edemediklerini de sözlerine ekleyen Av. Aydın Özcan, Türkiye’de tam anlamıyla demokrasinin ve hukuk devletinin hayata geçmesi için mücadele ettiklerini ve bu mücadeleyi vermeye devam edeceklerini söyleyerek “Şunu çok açık bir şekilde ifade ediyorum, İzmir Barosu’nu hiç kimse susturamayacak. İzmir Barosu, Cumhuriyet devrimlerinin bekçisi olmaya devam edecek. Çocuklarımıza ancak Cumhuriyet devrimlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkarak iyi bir gelecek bırakacağımızı biliyoruz. Mücadelemiz Atatürk ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan aynen devam edecektir” dedi.

 

Tüm salonun birlikte söylediği “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” şarkısının ardından Baro Başkanı Av. Aydın Özcan ve İzmir Barosu Kültür Sanat Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Ertem Durlu, Şef Sevim Taşçı ve koro üyelerini tebrik etti.