HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

74. Dönem CMK Eğitim Semineri Tamamlandı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu 74. Dönem CMK Eğitim Semineri 27-28-29 Ocak 2017 günlerinde aktif eğitim yöntemleri kullanılarak gerçekleştirildi.

15:32 . 01 Şubat 2017

İzmir Barosu 74. Dönem CMK Eğitim Semineri 27-28-29 Ocak 2017 günlerinde aktif eğitim yöntemleri kullanılarak gerçekleştirildi.
 
 
108 meslektaşımızın katıldığı ve üç gün süren eğitim boyunca yakalama ve gözaltı, tutuklama, hukuka aykırı deliller sorunu, ceza yargılamasında deliller, görüşmede temel ilkeler, soruşturma-kovuşturma evreleri arasındaki farklar, doğrudan soru, kovuşturma evresi, duruşma pratik çalışması ve CMK sistem tanıtımları yapıldı.
 
 
Eğitim çalışması sonunda katılımcılara sertifikaları sunan Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan şunları söyledi: “CMK seminer çalışmalarını her ay yapmak suretiyle özellikle yeni ruhsat alan meslektaşlarımızın önünü açmaya çalışıyoruz. İzmir Barosu olarak özellikle genç meslektaşlarımıza pozitif ayrımcılık sağlayan hizmetler için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bu nedenle daha farklı neler yapabiliriz görmek için zaman zaman CMK eğitimlerinde sizlerin doldurduğu formlara bakıyorum. Bu anlamda meslektaşlarımıza hizmet anlamında daha ileri aşamalara gideceğimizi söyleyebilirim.
 
 
Yasa değişiklikleri nedeniyle uzlaştırma konusunda da çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduğumuzu belirtmek isterim. Uzlaştırma görev listesi elimize ulaştığında çok sayıda emniyet görevlisi ve adliye personelinin uzlaştırma görevi yaptığını tespit ettik. Uzlaştırma konusunda amacımız uzlaştırmayı sadece meslektaşlarımızın yapması. Bu anlamda çalışmalar yürüttüğümüzü bilmenizi isteriz.”
 
 
Aktif olarak çalışmaya katılan tüm katılımcılara ve özveriyle zaman ayırarak hiçbir karşılık beklemeksizin eğitim çalışmasının başından sonuna kadar çalışmada yer alan eğitimcilerimize teşekkür ederiz.
 
 
CMK Komisyon çalışmaları Çarşamba günleri yapılmakta olup katılmak isteyen tüm meslektaşlarımıza açıktır.