HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Türk Sanat Müziği Korosu Konseri Gerçekleştirildi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Türk Sanat Müziği Korosu 20 Aralık 2016 günü Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirdi.

16:18 . 21 Aralık 2016

İzmir Barosu Türk Sanat Müziği Korosu 20 Aralık 2016 günü Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirdi.

 

Meslektaşlarımızdan oluşan Şef Oğuz Özvardar yönetimindeki koro bir yıllık bir hazırlık dönemi sonunda çalışmalarını sergiledi.

 

Gecede birlik ve beraberlik mesajı veren Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan şunları söyledi:

 

 

“Maalesef ki son dönemde her gün bir acıyla uyanıyoruz. Her gün bir acıyla karşı karşıyayız. Bu acılı günlerde bu sanatsal faaliyetle bir nebze olsun gönlümüzü ferahlattıkları için sanatçı meslektaşlarımı ayrıca kutluyorum.

 

Şunu ifade etmek istiyorum ki, tüm bunlara rağmen, bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmeye devam edeceğiz. Ülkemizin birliği için, ülkemizin hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, basın özgürlüğünü, ifade ve iletişim özgürlüğünü içselleştirmesi ve sonsuza kadar yaşaması için İzmir Barosu olarak, İzmir Barosu avukatları olarak mücadelemize devam edeceğiz.  Bizleri bu yoldan hiçbir güç çeviremez. Bizler 79 milyon tek bir vücut olduğumuz takdirde, bu kararlılığımızı hep birlikte sergilediğimiz takdirde son günlerde her gün yüreğimizi acıtan bu terör belasının da, 15 Temmuz gibi yüreğimizi burkacak, milletin geleceğini şüpheye düşürecek hareketlerin de önüne hep birlikte geçeceğiz.

 

Çok değerli sanatçı meslektaşlarıma bu güzel konseri sayın hocamız Oğuz Özvardar’la birlikte hazırlayıp bize sundukları için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.”