HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Tarafından Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

14:06 . 27 Ekim 2016

İzmir Adliyesi E Blok 4. Kat Baro Biriminde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna, Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan, Yönetim Kurulu üyelerimiz, önceki dönem İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emin Atik ve çok sayıda meslektaşımız katıldı.

 

Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

 

“Büyük Türk Milleti,

 

Ulus devlet ülküsünün ve üniter yapının tartışıldığı,

 

Milli gün ve kahramanlarımızın unutturulmaya çalışıldığı,

 

Modern Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinin yok sayıldığı,

 

Anayasamızda yer alan; demokratik laik sosyal hukuk devletinin taşıyıcı unsurları olan Atatürk ilke ve devrimlerine içeriden ve dışarıdan acımasızca saldırıldığı günümüz Türkiye’sinde

 

Batılısı, doğulusu, kuzeylisi, güneylisi;

 

Türkiye cumhuriyetini kuran Türkiye halkı yani büyük Türk Milleti

 

kan ve can vererek kurduğu Cumhuriyetinin 93. yıldönümünü kutluyor.

 

Ulusumuzun bu siyasi başarısı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman ordumuzun ve vefakar halkımızın sarsılmaz bir inançla kazandığı büyük bir zaferdir.

 

Bugün dahi bu büyük siyasi zaferi kabullenemeyen sömürgeci güçlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin sinsi faaliyetlerini görmekteyiz.

 

Bu kişiler iyi bilmelidirler ki, asırlar sonra milli egemenliği kendi ellerine alan Türk Milleti, geleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi doğmuştur.

 

Türk milleti, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve cumhuriyet kazanımları ışığında, dün olduğu gibi gelecekte de çağdaş medeniyet düzeyine ulaşma azminden vazgeçmeyerek, mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesinde onlara örnek teşkil etmeye devam edecektir.

 

Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü kutlarken Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce ATATÜRK'ün sözlerini bir kez daha yinelemekten gurur ve onur duyuyorum:

 

“YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ”

 

 

Saygılarımla,”