HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İzmir Barosu Uluslararası Akreditasyonlu Sertifika Programı Düzenliyor

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu, Universidad Carlos III De Madrid ve STN Global Executive Management Ltd. UK İşbirliği İle Uluslararası Sözleşmeler ve Tahkim konulu akreditasyonlu bir sertifika programı düzenleyecek.

22:59 . 25 Haziran 2016

İzmir Barosu, Universidad Carlos III De Madrid ve STN Global Executive  Management  Ltd. UK İşbirliği İle Uluslararası Sözleşmeler ve Tahkim konulu akreditasyonlu  bir sertifika programı düzenleyecek.

 

İzmir Barosu’nun düzenlediği bu sertifika programı Universidad Carlos III De Madrid’den akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programı olma özelliğini taşıyor.

 

24 Haziran 2016 günü İzmir Barosu’nda gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, göreve geldiklerinden bu yana staj döneminden başlayarak mesleki eğitime büyük önem verdiklerini dile getirdi. Meslektaşlarımıza yönelik farkındalık yaratacak programlar düzenliyoruz diyen Özcan eylül ayında gerçekleştireceğimiz bu çalışma da uzun süren bir hazırlığın sonucu dedi. Av. Aydın Özcan, sertifika programının Universidad Carlos III De Madrid’den akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programı olduğunu vurguladı.   

 

Programa katılanlar Avrupa Birliği tarafından tanınan sertifika almaya hak kazanacaklar.

 

Konusunda dünyaca ünlü uzman ve akademisyenlerin katılımıyla 24-25 Eylül 2016 günlerinde İzmir Barosu’nda düzenlenecek olan sertifika programına avukatlar, hukuk müşavirleri, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, herhangi bir lisans bölümünden mezun olup da ulusal ve/veya uluslararası şirketlerde sözleşme hazırlama ve tecrübe sahibi olmak isteyenler katılabilecekler. Sertifika Programına katılanlar Avrupa Birliği tarafından tanınan Universidad Carlos III De Madrid onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

 

Uluslararası Sözleşmeler, Tahkimin Yargılaması (Tahkim yeri, tahkim dili, tahkime uygulanacak hukuk seçimi, tahkim şartının hazırlanması), Enerji Tahkimi, İnşaat Hukuku Uyuşmazlıkları, Hakem Kararlarının Tanınması ve Tenfizi ve Deniz Ticareti konularını kapsayan programın amacı katılımcılara Uluslararası Tahkim, Uyuşmazlık Çözümü alanında eğitim vermek olacak.

 

Çalışmanın İzmir Barosu ve Universidad Carlos III De Madrid dışındaki bir diğer bileşeni ise merkezi Londra’da olan ve tanınmış üniversitelerin işbirliği ile dünya çapında eğitimler veren STN Global Executive Management Ltd. Kurum, ulusal ve uluslararası uyuşmazlıkların alternatif çözüm yolları, yabancı unsur içeren sözleşmelerin hazırlanması ve uygulanması, yatırım uyuşmazlıkları alanında eğitim veren, akademisyen ve pratisyenleri bir çatı altında topluyor.

 

Eğitimin Amacı:

Uluslararası Sözleşmeler

- Tahkimin Yargılaması (Tahkim Yeri, Tahkim Dili, Tahkime Uygulanacak Hukuk Seçimi, Tahkim Şartının Hazırlanması)

- Enerji Tahkimi

- İnşaat Hukuku Uyuşmazlıkları

- Hakem Kararlarının Tanınması ve Tenfizi

konularını kapsayan bu programın amacı katılımcılara Uluslararası Tahkim, Uyuşmazlık Çözümü alanında eğitim vermektir.

 

Kimler Katılabilir:

- Avukatlar,

- Hukuk Müşavirleri,

- Stajyer Avukatlar,

- Hukuk Fakültesi Öğrencileri,

- Herhangi bir lisans bölümünden mezun olup da ulusal ve/veya uluslararası şirketlerde sözleşme hazırlama ve  konularında tecrübe sahibi olmak isteyen adaylar bu programa katılabilirler

 

Sertifika Programına katılanlar Avrupa Birliği tarafından tanınan Universidad Carlos III De Madrid’den onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır

 

SERTİFİKA İÇİN TIKLAYINIZ >>>

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

 

EĞİTMENLER

 

Elena Gutierrez - CV İÇİN TIKLAYINIZ >>>

 

Bennar Aydoğdu - CV İÇİN TIKLAYINIZ >>>

 

 

Tarih:24-25 Eylül 2016

Saat:09.30-18.00

Yer: İzmir Barosu Konferans Salonu

Katılım Bedeli:250 Euro

İzmir Barosu Hesap Numarası: TR83 0013 4000 0043 5753 6000 18

 

Eğitim programına katılmak isteyen meslektaşlarımızın program katılım bedelini ödedikten sonra en geç 20 Eylül 2016 gününe kadarhttp://www.izmirbarosu.org.tr/KayitForm.aspx adresinden kayıt olmanız gerekmektedir.