HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Stajyer Avukatlarımız İçin Tekne Turu Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi, stajyer avukatların meslek yaşantısı öncesinde birbirlerini tanıması ve kaynaşması amacıyla eğitim döneminin sonunda bir tekne gezisi düzenledi.

14:07 . 10 Ağustos 2018

İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi, stajyer avukatların meslek yaşantısı öncesinde birbirlerini tanıması ve kaynaşması amacıyla eğitim döneminin sonunda bir tekne gezisi düzenledi. Alsancak Vapur İskelesi’nden başlayan geziye katılan çok sayıda stajyer avukat, staj eğitim döneminin yorgunluğunu attılar.

 

İzmir Barosu’nda Staj Yapmak Ayrıcalık

 

Stajyer avukatların yanı sıra Staj Eğitim Merkezi’nde ders veren ve staj tezlerini okuyan avukatların da katıldığı gezide konuşan İzmir Barosu Başkan Vekili Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu’nda staj yapmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek, Türkiye’de sadece birkaç baroda Staj Eğitim Merkezi olduğunu, İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin ise kurgusal duruşma yarışmaları düzenleyen tek merkez olduğunu dile getirdi.

 

Hukuk Fakültelerine Girecekler İlk Elli Bin Arasından Seçilmeli

 

Avukat, hakim ve savcıların nitelikleri ne kadar yüksek olursa yargının güvenilirliğinin ve demokratik hukuk devletinin işlerliğinin de o kadar yüksek olacağını söyleyen Av. Mustafa Çetin, açılan çok sayıda hukuk fakültesi ile hukuk eğitiminin niteliğinin gittikçe düştüğünü ifade etti. YÖK’ün bu yıl hukuk fakültesine girecekler için getirilen 150 bin barajını 190 bine çıkarmasını da eleştiren Av. Mustafa Çetin, “İzmir Barosu olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil. Biz bu barajın 150 bin değil, kademeli olarak elli bine düşmesini talep ediyoruz” dedi.