HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Son Değişiklikler Işığında Konkordato Hukuku Konferansı Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu tarafından 1 Haziran 2018 günü, “Son Değişiklikler Işığında Konkordato Hukuku” başlıklı bir konferans düzenlendi. Konferansın video kaydını haberin devamında izleyebilirsiniz.

11:59 . 04 Haziran 2018

İzmir Barosu tarafından 1 Haziran 2018 günü, “Son Değişiklikler Işığında Konkordato Hukuku” başlıklı bir konferans düzenlendi. Konferansın video kaydını haberin devamında izleyebilirsiniz.

 

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Baro Başkan Vekilimiz Av. Mustafa Çetin, “baro olarak mesleğin gelişmesi konusunda yetkilerimiz ve sorumluluklarımız var” diyerek, bu doğrultuda son dört yıldır iki yüzün üzerinde konferans, seminer ve eğitim çalışması yapıldığını ifade etti. “Özellikle genç meslektaşlarımızın mesleğe başlamadan önce pratik olarak da hazır olabilmesi için çalışmalar yapıyoruz” diyen Av. Mustafa Çetin Türkiye genelinde sadece İzmir Barosu tarafından her eğitim döneminde dört ayrı konuda kurgusal duruşma yapıldığını ifade etti.

 

Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran’a yönelik saldırıyı da değerlendiren Av. Mustafa Çetin şimdiye kadar avukatlara müvekkillerinden ya da farklı taraflardan birçok saldırılar olduğunu söyleyerek “ancak yargının kurucu unsurlarından, aynı sıraları paylaştığımız bir hakimin meslektaşlarımıza ve baro başkanımıza düzenlediği böyle bir saldırı kabul edilemez.” dedi.

 

 

Konferansın ilk oturumun başkanlığını İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. İlke Erol yaparken Prof. Dr. Selçuk Öztek “Giriş, Tarihi Gelişim, İflasın Ertelenmesi ile Karşılaştırma, Konkordato Başvurusu” başlıklı sunumu,  Doç. Dr. Serdar kale ise “Geçici Mühlet ve Kesin Mühletin Hukuki Sonuçları” başlıklı sunumu gerçekleştirdiler.

 

 

İkinci bölümde ise oturum başkanlığını İzmir Barosu Üyesi Av. Halil Bülent Serdaroğlu yaptı.  İkinci oturumda Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı Niyazi Acar “Konkordato Komiseri ve Alacaklılar Kurulu”, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Taşpınar Ayvaz “Konkordatonun Alacaklılarca Kabulü ve Mahkeme Tarafından Tasdiki”, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Cem Budak “Konkordatonun Tasdikinden Sonra Uygulanacak Hükümler” ve Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgehan Yeşilova ise “Konkordatoda Rehinli Alacaklıların Durumu” başlıklı sunumları gerçekleştirdiler.

 

Konferansın video kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.