HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Avukat Büro ve Konut Araması Atölye Çalışması Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Avukat Hakları Merkezi tarafından 20 Ekim 2017 günü “Avukat Büro ve Konut Araması” başlıklı bir atölye çalışması yapıldı.

13:08 . 26 Ekim 2017

İzmir Barosu Avukat Hakları Merkezi tarafından Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem’in katılımıyla “Avukat Büro ve Konut Araması” başlıklı bir atölye çalışması yapıldı. Çalışmaya katılan kırka yakın meslektaşımız gerektiğinde avukat büro ve konut aramalarında gönüllü olarak görev alacaklar.

 

Çalışma sonunda meslektaşlarımıza katılım belgelerini veren İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, avukat büro ve konut aramalarının yoğun olarak yaşandığı bir dönemde gönüllü olarak bu çalışmaya katıldıkları için katılımcı meslektaşlarımıza teşekkür etti. “Hangi isnatla olursa olsun meslektaşlarımıza yönelik büro ve konut aramalarında gözlemci sıfatıyla bir meslektaşımızı görevlendiriyoruz” diyen Av. Aydın Özcan, meslekle ilgili saldırıya uğrayan, müşteki olan ya da bu nedenle yargılanan avukatların duruşmalarına Baro Başkanı olarak bizzat katıldığını ifade etti. “İzmir Barosu olarak meslektaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz ve sizlerin katılımıyla meslektaş dayanışmamızı daha da büyüteceğiz” diyen Av. Aydın Özcan, aynı zamanda çalışmaya eğitimci olarak katılan Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem’e de teşekkür etti.

 

Çalışmaya katılan meslektaşlarımıza bir de müjde veren Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu’nun 3 Kasım 2016 tarih ve 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu ve 3 Ağustos 2017 tarihli Bilirkişilik Yönetmeliği’nin 33.maddesi uyarınca temel bilirkişilik eğitimi vermek üzere Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı’ndan yetki alan birkaç barodan biri olduğunu söyledi. Kısa süre içerisinde eğitim çalışmalarına başlayacaklarını söyleyen Av. Aydın Özcan İzmir Barosu’nun meslek ve meslektaş odaklı çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi.