Atatürk ve Bayrak
Haberi Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu, Şiirler ve Şarkılarla Nazım Hikmet’i Andı.

03.03.2017 15:47:01

Fuar İzmir Sanat’ta 28 Şubat 2017 günü düzenlenen anmada İzmir Barosu’na kayıtlı meslektaşlarımız Nazım Hikmet’in şiirleri ve onun şiirlerinden bestelenmiş şarkıları seslendirerek ünlü şairi andılar.


Fuar İzmir Sanat’ta 28 Şubat 2017 günü düzenlenen anmada İzmir Barosu’na kayıtlı meslektaşlarımız Nazım Hikmet’in şiirleri ve onun şiirlerinden bestelenmiş şarkıları seslendirerek ünlü şairi andılar.

 

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözünü hatırlatarak, “Bu nedenle, Mustafa Kemal Atatürk’ü kendine kutup yıldızı belirlemiş biri olarak bir yandan hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı için çalışırken bir yandan da sanatla ilgilenen meslektaşlarımıza bu alanlarda çalışmaları için gerekli imkanları sağlıyor ve onları izledikçe gururlanıyoruz” dedi.

 

Ülke olarak son dönemde büyük problemlerle uğraştığımızı belirten Av. Aydın Özcan, sürekli uzatılan OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, avukatlık mesleğinin itibarsızlaştırıldığını ve ötekileştirilmek istendiğini belirterek, “avukatlık mesleğinin özgür, bağımsız ve sır saklama yükümlülüğünü Avukatlık Kanunu’nda belirtildiği şekli ile yerine getirmemiz engelleniyor. İzmir Barosu olarak ideal hukuk devleti istiyoruz. Temel hak ve özgürlüklerini sonuna kadar kullanabildiğimiz, yargı bağımsızlığının olduğu, hukukun üstünlüğünün olduğu, basın özgürlüğünün olduğu ifade ve iletişim özgürlüğünün olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti istiyoruz” dedi.

 

Gündemde olan Anayasa değişikliğine de değinen Av. Aydın Özcan, referandumda anayasa değişikliği onaylanırsa yetkilerin bir kişinin elinde toplanarak kuvvetler ayrılığından kuvvetler birliğine geçileceğini ifade etti. Av. Aydın Özcan sözlerini şöyle tamamladı: “İzmir Barosu olarak vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz ve bilgilendirmeye devam edeceğiz. Amacımız ideal hukuk devletinin hayata geçirilmesi. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize göstermiş olduğu çağdaş medeniyetlere ulaşmak için kendimizi O’nun ilke ve devrimlerine, cumhuriyet değerlerine, laikliğe, ülkenin üniter yapısına sahip çıkmaya adıyoruz. Bu yolda da ilerlemeye devam edeceğiz.”

 

Sunumunu Av. Ulvi Puğ ve Av. Semihat Karadağlı’nın yaptığı gecede, Av.Ulvi Puğ, Av.Gülay Serin,  Av.Semihat Karadağlı, Av.F. Mücahit Gazioğlu, Av.Yalçın Soydan, Av.Bahar Batıkan, Av.Sevil Altun; şarkıları Av. Nurdan Heris,  Av. Yücelay Sal, Av. Harika Külçür ve Av. Can Özarpacı seslendirdi. Şiir ve şarkılara Av. Alper Taner ve Hüseyin Sezer ney, Sinan Humar gitar,  Kerem Duru viyolonsel ve Kadir Kısaoğlu ise kanun ile eşlik etti.   

 

Gece tüm salonun birlikte İzmir Marşı’nı söylemesiyle son buldu.

sol
 • aidat
 • Üyelerimize Yönelik Kampanyalar
 • Baro anlasmali saglik kuruluslari
 • Aramıza Yeni Katılanlar
 • Baro eimza
 • baro kütüphane
 • Mobil Uygulama
 • Kaybettiklerimiz
 • barokart
 • İleri Eğitim Programları
 • TBB SYDF
 • UBAP
sağ
İzmir Barosu Logo

© 2015 - İzmir Barosu Tüm Hakları Saklıdır, İzmir Barosu yazılı izni alınmadan kopyalanamaz.
Web sitesi İzmir